حامد نیک پی بیوگرافی + عکس

0
47
حامد نیک پی

حامد نیک پی متولد سال ۱۳۵۶ در تهران، آهنگساز و خواننده ایرانی مقیم آمریکا است. او تاکنون آلبوم‌های موسیقی “گذر تنها” و “آسوده” و “دیوانه تر” را منتشر کرده است.

حامد نیک پی فارغ التحصیل رشته موسیقی از دانشگاه سوره است. او اولین حضورش با گروه رومی بود و در کنسرت‌های این گروه حضور داشت. همچنین با گروه «مسعود حبیبی» به هند سفر کرد و در جشنواره «جهان خسرو» خواند. او در آلبوم “رومی ۱” با پدرام درخشانی همکاری کرده و به عنوان خواننده در آن اثر حضور داشته است.

حامد نیک پی در خانواده هنردوست بزرگ شده است. زمانی که مادرش نزد استاد نصرالله پور ناصح به یاد گیری آواز در مکتب استاد عبدالله دوامی مشغول بود او هم شروع به یاد گیری آواز کرد در واقع مادرش اولین معلم و مشوق اصلی او بود.

وی از ۸ سالکی با خواندن تصنفی و ردیف های پایه و ساده ایرانی شروع کرده است، نزد استاد زید الله طلوعی تار و سه تار یاد گرفته است، سپس با عود و تنبور آشنا شده و نواختن آنها را آموزش دیده است و از ۱۷ سالگی خوانندگی را زیر نظر استادانی چون مظفر شفیعی و حسام الدین سراج گذرانده است.

در سال ۲۰۰۵ از دانشگاه سوره فارغ التحصیل شده و همان سال هم به آمریکا مهاجرت میکند.

حامد نیک پی مجرد است و با مادر خود زندگی میکند.

حامد نیک پی هم‌اکنون در آمریکا به سر می‌برد و در زمینه تدریس موسیقی سنتی مشغول به کار است. او خواننده آلبوم «رومی ۱» است و بعد از آن استقبال کم نظیر از این اثر از کشور خارج شد و تنها به آموزش آواز بپردازد. او کنسرت های زیادی را در آمریکا و اروپا روی صحنه برده است.

حامد نیک پی در یکی از گفتگوهای خود با یکی از رسانه های فارسی زبان خارج از کشور درباره دغدغه های این روزهایش گفته: «بعضی وقت ها در آهنگ هایی که به صورت تصنیف نوشته می شود، تکنیک هایی بوده که فی البداهه اتفاق افتاده. من بعدا روی آنها فکر کرده ام و سروسامانی به آنها داده ام. سعی کرده ام منسجم تر در آن آهنگ استفاده کنم. یک بار با شعر زنده یاد مشیری، یک بار با صدای پای آب سهراب سپهری… بوده که مثلا با دو تحریر مختلف اجرا کرده ام.»

عکس های حامد نیک پی:

نظر بدهید

لطفا نظر خود را بنویسید:
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید