واردات چمدانی گوشی موبایل ممنوع شد، هر مسافر یک گوشی

0
29
واردات گوشی

بر اساس بخشنامه جدید گمرک واردات چمدانی گوشی موبایل توسط مسافر ممنوع شد، گوشی‌هایی که به شکل مسافری وارد کشور می‌شوند باید به گمرک اظهار شوند و علاوه بر حقوق گمرکی، دو برابر سود بازرگانی از آن‌ها دریافت خواهد شد.

دفتر واردات گمرک ایران در بخشنامه‌ای اعلام کرد تمامی گمرکات باید صرفاً بر اساس ماده ۱۳۸ آیین‌نامه اجرایی قانون امور گمرکی نسبت به اعطای معافیت اقدام و از اعطای معافیت مسافری بر اساس وزن کالا به‌صورت کیلویی خودداری کنند.

واردات چمدانی گوشی موبایل ممنون شد. با اخبار داغ در IranBestLife همراه باشید.

در بند دیگری از این بخشنامه آمده است که گمرکات باید این رویه را در سامانه مسافری مانند روال گذشته انجام دهند و جهت رفع ایرادات در این خصوص با هماهنگی دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات انجام دهند. همچنین گمرکات باید نسبت به ثبت مشخصات مسافر بر اساس گذرنامه و کنترل سقف کالای قابل ورود و حصول اطمینان از عدم استفاده قبلی از معافیت در طول سال، موضوع ماده ۱۳۸ آیین‌نامه اجرایی قانون امور گمرکی از طریق سامانه مربوطه اقدام کنند.

بر اساس بند ۶ این بخشنامه، مسافرانی که وارد کشور می‌شوند و گوشی موبایل خریداری کرده‌اند، موظف هستند گوشی تلفن همراه خود را به گمرک اظهار کنند. گمرک با رعایت مقررات مسافری و لحاظ شرایط غیر تجاری صرفاً یک عدد گوشی تلفن همراه با دریافت حقوق گمرکی و ۲ برابر سود بازرگانی و عوارض متعلقه، مراتب اظهار ذی‌نفع را در سامانه مسافری از طریق گزینه ثبت اطلاعات وارد نموده و سپس از آیکون مقابل هر رکورد ثبت شده نسبت به درج اطلاعات شناسه IMEI و مبالغ عواض مربوطه اقدام کنند.

واردات موبایل

نظر بدهید

لطفا نظر خود را بنویسید:
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید